Notifications
Clear all

[Przyklejony] Wszystko o JPK czyli jednolitym pliku kontrolmym w świetle zmian obowiązujących od 1.10.2020 roku  

RSS
Monika
(@monia)
Member Admin

Drodzy 🙂

miło mi "donieść", że ruszam z przygotowaniami mini portalu o jednolitym pliku kontrolnym dedykowanemu osobom samodzielnie prowadzącym księgowość swojej firmy.

Zgodnie z aktualnym stanem prawnym, od 1 października 2020 roku JPK VAT z deklaracją zastąpi wysyłkę obu plików oddzielnie, co ułatwi nam pracę, ale też narzuci nowe obowiązki sprawozdawcze.

Ta nowelizacja powoduje, że dojdą nam dodatkowe czynności, które będziemy musieli wykonać już na etapie księgowania dokumentu, zarówno faktury sprzedaży, jak i zakupu.

Także już wkrótce postaram się omówić temat w taki sposób, aby nowy obowiązek był dla nas po prostu elementem pracy a nie przykrym obowiązkiem 🙂

Będę w tym wątku informowała na bieżąco o losach nowego portalu.

A tymczasem proponuję, abyście zasubskrybowali ten wątek, dzięki temu nie przegapicie żadnej ważnej aktualizacji, bo wszystkie powiadomienia przyjdą na Wasz adres email 🙂

ściskam,

M! 🙂

Cytat
Opublikowany : 22/06/2020 2:14 pm
Topic Tags
jpk
KarolinaOdGazu
(@karolinaodgazu)
Świeżak
Halooo czekam na wiecej infono nowym JPK, zminy już tuż tuż ;) pozdrawiam 
OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/09/2020 4:09 pm
Monika
(@monia)
Member Admin

@karolinaodgazu a hej!

Ooo nie spodziewałam się 🙂 do końca przyszłego tygodnia wrzucę tutaj opracowanie.

Na szczęście cała ta zmiana okazała się straszeniem wilka a w rzeczywistości to tylko potulny baranek 😀 Także będzie dobrze!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/09/2020 10:28 am
KarolinaOdGazu
(@karolinaodgazu)
Świeżak

Bardzo się cieszę:) będę zaglądać, mam suba 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/09/2020 10:57 am
Monika polubić