Notifications
Clear all

[Przyklejony] Nasze bogi - pochwal się nim!  

  RSS
Monika
(@monia)
Member Admin

Prowadzisz blog? świetnie!

Co jakiś czas pojawiają się w sieci zaczepne głosy o tym, że blogi zaczynają wymierać, wyparte skutecznie przez media społecznościowe.

Zgadzasz się z tym? ja niekoniecznie.

Nie każdy dobrze czuje się w prowadzeniu własnego profilu na portalu społecznościowym. Nie wszystkie treści da się sensownie i przy zachowaniu wysokiej jakości treści opublikować na forum.

Blog żyje, jego treści również. No i można w jego obszarze zrobić niemal wszystko.

Miałam w życiu wiele blogów. Bo zawsze ciekawił mnie proces tworzenia, technicznie. Miałam blogi, które odpowiadały tematyką moim ówczesnym zainteresowaniom. Żadnego już z nich nie ma, ale nie dlatego, bo uznałam, że skończyło się zapotrzebowanie na blogowe treści, tylko dlatego, że zamykałam je, gdy czułam, że wyczerpałam temat i więcej nic z siebie nie wycisnę. Dlatego je zamykałam. Nie chciałam, żeby zostały w sieci bez mojej opieki.

Pierwsze blogi miałam w wordpress na długo zanim ten projekt wydzielił się do postaci silnika blogowego. Były (pewnie nadal są) to blogi w domenie wordpress, np. mojblog.wordpress.com

Miałam blogi na www.blox.pl i na bloggerze, dzięki temu rozproszeniu bardzo dużo dowiedziałam się o specyfice tworzenia, ale też zdobyłam porównanie i zbudowałam moją wewnętrzną "bazę" wartości związaną z blogosferą. Przez te lata zrodziło się wiele blogowych znajomości, które utrzymuję po dziś dzień. I z pewnością blogosfera będzie odgrywała znaczącą rolę w dystrybucji treści.

Daj się poznać!

Piszesz bloga? a może przymierzasz się do blogowej rewolucji i w ramach odświeżenia szaty graficznej zamierzasz nadać mu nowy wygląd i wyposażyć w nowe funkcje?

super.

Podziel się nim i swoimi doświadczeniami 🙂

Cytat
Opublikowany : 11/06/2020 10:43 am
Topic Tags
Monika
(@monia)
Member Admin

Mój blog: Odczarowuję księgowość

pomysł na ten projekt zrodził się dwa lata temu, tak mniej więcej. Po zmianie zawodu i wejściu w świat księgowości, zbierałam coraz więcej doświadczenia i informacji o tym, z czym mierzą się początkujący przedsiębiorcy. Tylko aż do teraz nie było czasu ani mocy przerobowych na to,by to miejsce stworzyć.

Bo ten projekt ma sens przede wszystkim wtedy, gdy będzie miejscem wymiany doświadczeń, możliwością uzyskania odpowiedzi na pytania nie tylko ściśle związane z biznesem lub prowadzeniem działalności gospodarczej.

Dlatego raz w tygodniu publikuję podcast z moimi przemyśleniami o współczesnej księgowości i świadomej przedsiębiorczości.

Właśnie oddaję w Twoje ręce moje ukochane forum dyskusyjne, które zapewni nam kontakt i wymianę spostrzeżeń.

I chociaż nawet zaczynam być zadowolona z tego, co widzę to nie było tak lekko.

Blog wystartował na początku kwietnia i do dziś widzisz jego chyba już szóstą wersję graficzną  i kolorystyczną. Mówiłam o tym w czwartym odcinku podcastu, w który podsumowuję wpadki miesiąca. I chociaż zaczyna mi się podobać to co widzę to struktura treści nadal pozostawia wiele do życzenia. Ale pracuję nad tym, aby był porządek a publikowane treści logiczne i ciekawe.

W odcinku z podsumowaniem miesiąca nie wspominam o google analytics dla domeny, bo chociaż ma już jakieś statystyki... jakieś, to słowo użyłam celowo. To jeszcze nie są czymś o czym warto by mówić. Choć w którymś z wpisów opowiem jak go zainstalować w połączeniu z wtyczką wordpresową.

Odczarowuję księgowość to projekt dla świadomych przedsiębiorców, którzy chcą być na bieżąco ze stanem prawnym, w jakim działają ich firmy; dla osób samodzielnie prowadzących księgowość swoich firm, bo mogą!; czyli w prosty sposób o finansach i księgowości dla niefinansistów.

W tym projekcie nie będziemy uczyć się księgowości, w tym projekcie stworzymy strategię zarządzania finansami firmy,  która będzie się liczyć 🙂

Zależy mi przede wszystkim na tym, żebyś Ci pokazać, że księgową da się lubić i jeśli tylko jej na to pozwolisz to będzie dla Ciebie nieocenionym partnerem biznesowym.

Co tym sądzisz?

Podziel się swoimi odczuciami po wizycie na blogu,  Twoje wnioski pomogą mi dopracować to miejsce i stworzyć coś, co pomoże w rozwoju nie jednej początkującej firmy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/06/2020 11:29 am