FORUM,  PODCAST

Forum dyskusyjne – o idei świadomej przedsiębiorczości i marzeniu 2 w 1

W tym odcinku opowiem o…

kilku najważniejszych zaletach forum dyskusyjnego i dlaczego moim zdaniem warto je mieć w swoim blogu a nawet stronie firmowej.

No i stało się. Doczekałam się.

Dorastałam wśród wzniosłych stwierdzeń, że marzenia się spełniają.

Potem, kiedyś, nie pamiętam kiedy, ale dawno temu przeczytałam korektę tego stwierdzenia. Brzmiała ona tak:

Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia.

I o to one.

Moje małe wielkie forum dyskusyjne.

Niby nic odkrywczego, niby nic wielkiego, zwłaszcza w dobie grup na facebooku. I to racja. Wiem, że decydując się na własne forum dyskusyjne idę pod prąd, ale wiem też, że przy odrobinie szczęścia i zaangażowania, jestem w stanie zarazić innych moją miłością do forum dyskusyjnego.

Ale po kolei.

Nie zawsze byłam księgową. Swoją przygodę zaczęłam w branży nowych technologii. Dopiero splot różnych osobistych wydarzeń popchnął mnie w kierunku finansów.

Ale zanim to się stało, opiekowałam się z powodzeniem dwoma forami dyskusyjnymi w czasach, kiedy w na świecie nikt jeszcze nie słyszał o Facebooku. Bo tylko starzy wyjadacze pamiętają, że zanim zrobił się szał na Social Media, to prym wiodły fora dyskusyjne. I ja, lata temu, zakochałam się w nich bez pamięci.

Forum dyskusyjne daje niebywałą swobodę działania.

I to pod każdym względem. rzede wszystkim tworzysz swoją społeczność tak naprawdę. Bo forum dyskusyjne jest dołączone do Twojego bloga. Na Twoich serwerach. W Twojej wirtualnej rzeczywistości. I dopiero wtedy, tak naprawdę zaczyna dziać się magia.

Nie ma obaw, że kontakt z tymi osobami się urwie, bo Facebook postanowił zamknąć serwis.

Kontakt urwie się, gdy druga strona poczuje, że Wasza wspólna podróż dobiegła końca i nie potrzebuje już Twojego miejsca.

Jesteś właścicielem wszystkich treści na forum.

Publikując treści na swoim forum z poszanowaniem prawa i obowiązującej netykiety, jesteś ich właścicielem i to się nie zmieni.

W przypadku grupy na facebooku, cóż, w chwili publikacji tracisz kontrolę nad nimi. Usuwanie treści z portalu nie oznacza, że zostają usunięte również z serwerów Facebooka.

Panuje większy ład i porządek.

Dzięki temu, że forum dyskusyjne daje możliwość tworzenia grup tematycznych, dyskusje są uporządkowane. I każdy forumowicz może działać w ulubionej tematyce.

Grupa na Facebooku tej możliwości nie daje, siłą rzeczy jesteś zmuszony czytać wszystko, ponieważ nie ma możliwości posegregowania wiadomości i rozdzielenia ich według tematów.

Na forum dyskusyjnym każdy działa tam, gdzie czuje się najlepiej.

Istnieje możliwość oceniania dyskusji jako przydatne, co bardzo ułatwia innym forumowiczom wyłapanie tych najbardziej pomocnych rozmów.

Osoby rejestrujące się na Forum automatycznie wyrażają zgodę na zapis do newslettera co oznacza, że zyskujesz dodatkowy kanał komunikacji z nimi.

A przede wszystkim masz dużo większe możliwości animowania społeczności i moderowania dyskusji.

Fora dyskusyjne dają dużo więcej możliwości technicznych, urozmaicając jednocześnie wzajemną komunikację. W obrębie jednego miejsca możesz mieć fora dyskusyjne o różnych stopniach dostępu. Możesz je upublicznić, zdejmując obowiązek rejestracji i zakładania konta. Możesz dać dostęp tylko osobom zarejestrowanym. A możesz je zupełnie ukryć i dać dostęp tylko wybranym osobom.

My takie ukryte forum mamy do rozmowy z moderatorami o sprawach forum.

No i forum a SEO…

pamiętaj, że osadzając forum dyskusyjne w swojej domenie, w tej, w której masz blog lub stronę firmową, wpływasz również na jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach. I uwierz mi, nawet kameralne forum potrafi czynić wielkie cuda jeśli chodzi o SEO.

Co ciekawe, to rozwiązanie jest idealne również jako platforma do komunikacji z klientami w firmie.

Forum może być całkiem ukryte i niedostępne z zewnątrz dla przypadkowych obserwatorów.

To rozwiązanie ma tak ogromny potencjał i szerokie możliwości, że w zasadzie jego zastosowanie jest wyłącznie ograniczoną wyobraźnią administratora.

Wymieniłam tylko kilka zalet forum dyskusyjnego, bo to jest, wbrew pozorom, bardzo obszerny temat i gdybym miała go wyczerpać w całości, to ten odcinek trwałby dłużej od trylogii Tolkiena a ja o forum mogę gadać godzinami.

Sądzę też, że temat forum będzie powracał regularnie, bo jest to coś mi bardzo bliskiego.

Podobnie jak świadoma przedsiębiorczość.

To co mnie szalenie cieszy to to, że młodzi gniewni, budujący swoje firmy, chcą to zrobić dużo bardziej świadomie, niż robiliśmy to my, lata temu. To są osoby głodne wiedzy, ale przede wszystkim chcą to zrobić dobrze. I świadomie wchodzą w świat biznesu. I zależy im na świadomej przedsiębiorczości.

A co robi świadomy przedsiębiorca?

Szuka odpowiedzi. Drąży różne zagadnienia. Poznaje szerszy kontekst swojej działalności.

Przez lata obserwowałam różne osoby, które skupiały się wyłącznie na marketingu i sprzedaży, zapominając, że finanse czy obszary operacyjne są szalenie ważne.

I choć zarządzanie finansami nie przekłada się bezpośrednio na zwiększenie sprzedaży, tak ma ogromny wpływ na kondycję finansową firmy. Bo im lepiej orientujesz się w zagadnieniach podatkowych czy w analizowaniu tych wszystkich magicznych cyferek, tym podejmujesz bardziej świadome decyzje.

Bo wiesz już jak zarządzać kapitałem firmy, żeby nie tracić pieniędzy. I dlatego moje forum jest takim spełnieniem marzenia 2 w 1 – bo z jednej strony nareszcie je mam, po wielu latach, z drugiej strony, mamy miejsce do swobodnych rozmów o otoczeniu naszych biznesów. O naszych obawach, ale też o tym co dobre.

I wierzę, że nam się uda.

I już dziś zapraszam Ciebie na moje forum.

Wejdź, rozgość się, opowiedz nam coś o sobie i zostań na dłużej.

Aha. No i koszty związane z uruchomieniem, utrzymaniem i rozwijaniem takiego projektu jakim jest stworzenie fora dyskusyjnego, są kosztami firmowymi i z powodzeniem możesz je uwzględnić w swojej finansowej strategii 🙂

Może Cię zainteresować:

Podsumowanie miesiąca – majowe wpadki!

Podcast – Odczarowuję Księgowość dla niefinansistów

Notifications
Clear all

Bardzo mi miło, że tu jesteś!

od zawsze marzyło mi się moje własne forum, dlatego wbrew powszechnym standardom, postanowiłam stworzyć właśnie tutaj, na blogu Odczarowanej, miejsce przyjazne swobodnym rozmowom, nie tylko biznesowym. Miejsce wymiany doświadczeń, spostrzeżeń, przemyśleń. Kameralne. Z dala od social mediowego szumu. Nasze miejsce. Chwyć za kubeczek ulubionego napoju i rozgość się 🙂 Do przeczytania!

Forum dyskusyjne

Sprawy Forum, blogowanie, biznes, po godzinach
Ostatni post info

Przywitaj się 🙂

Daj się poznać! Czym się zajmujesz? co Ciebie pasjonuje? Jakich tematów u nas szukasz? A może jest temat szczególnie Ci bliski? napisz, spróbujemy pomóc 🙂

Tematy: 3  |  Posty: 14

Przywitaj się i.... ...

Monika

Blogowanie i biznes

Na tym forum rozmawiamy na tematy naszych przyszłych i obecnych biznesów. Rozmawiamy o pomysłach na biznes. Analizujemy otoczenie. Możliwości. Poruszamy tematy finansowe.

Tematy: 2  |  Posty: 6

Wszystko o JPK czyli...

KarolinaOdGazu

Czas wolny

Uważam, że nie samą pracą człowiek żyje. Czytamy, biegamy, spacerujemy z psami. Fotografujemy. Montujemy filmy czy podcasty. Rysujemy. Miewamy gorsze dni. Tutaj możemy porozmawiać o wszystkim 🙂

Tematy: 1  |  Posty: 1

Moje Forum.. czyli m...

Monika

Możliwość komentowania Forum dyskusyjne – o idei świadomej przedsiębiorczości i marzeniu 2 w 1 została wyłączona